Země je krásné místo a stojí za to na něm žít


Jak si vybrat Mistra?

 

Dokážu si představit, že vás zaujal některý z energetických systémů a že je vám blízká jeho energie. Chtěli byste s touto energií pracovat a váháte, koho oslovit. Ptáte se, ke komu jít na zasvěcení, s kým strávit čas. Komu věnovat svoji důvěru a konec konců i peníze. Jak se tedy zorientovat v široké nabídce Mistrů - lidí, kteří tato zasvěcení nabízejí?

Který Mistr je lepší, který horší? Je to ten, který nabízí velké množství nejrůznějších systémů? Nebo naopak takový, který jich má méně? Může to být ten, o kterém jste od známých slyšeli, že je úžasný? Ale jiní vám říkali, že nebyli u toho stejného Mistra spokojeni? Je cena za zasvěcení měřítkem kvality Mistra?

Já jsem si své Mistry vždycky vybírala citem. Vždy, když jsem byla na kurzu, na zasvěcení, byl pro mě zrovna ten daný Mistr tím nejvhodnějším. Již s odstupem času a se zkušenostmi, které jsem nasbírala, však mohu říci, že jsem vždycky, při každém dalším a opakovaném kontaktu se svým Mistrem dostala tolik informací a následně prožila právě tolik zkušeností, které jsem potřebovala. Které ve svém důsledku pro mne byly tím správným poznáním,poučením, pochopením.

Vím, že se můžete setkat s názory lidí, kteří takzvaně nejsou se svým Mistrem spokojeni. Takže jej z  důvodu, který znají jen oni sami, potom hodnotí jako špatného Mistra. Protože si ale myslím, že se nic neděje náhodou, tak ani to, že je někdo nespokojen, není náhoda. Vždy jsme to totiž my, kdo činíme naše vlastní rozhodnutí a neseme za něj zodpovědnost. A tak i tato naše nespokojenost může být pro nás prospěšná. Pokud ji správně pochopíme a najdeme její příčinu. I nespokojenost je v každém případě zkušeností svého druhu.

Myslím, že je vhodné se nejprve s člověkem, u kterého zvažujete zasvěcení, potkat. Teprve při osobním kontaktu totiž velmi rychle poznáte, zda-li si „ sedíte“. Zda-li si cítíte sympatie, nebo naopak vám s ním není příjemně.

Zeptala bych se nejprve na vše, co mne zajímá, abych zjistila jeho názory a postoje. Zeptala bych se na obsah a průběh kurzů, jichž se zamýšlím zúčastnit. Pokud bych cítila, že je mně s potenciálním Mistrem dobře a cítila bych při tom, že to, co mně má předat, je mi blízké a že cítím souznění, pak bych si byla jista, že to je ten správný Mistr pro mě.

Vždy, když posloucháme své pocity a své srdce, navedou nás tam, kde právě potřebujeme být.